Flickr, Yeni Login Sistemini Tanıttı

Fotoğraf Dünyasından En Yeni Haberler Bu Bölümde
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Cag_a_taY


Bu Üye f/3,5 Lens Gibidir....500-1000 Arası Mesajı İle Düşman Çatlatır!
Bu Üye f/3,5 Lens Gibidir....500-1000 Arası Mesajı İle Düşman Çatlatır!
Mesajlar: 540
Kayıt: Pzr Ara 23, 2018 9:51 pm
Konum: İstanbul
Teşekkür etti: 172 kez
Teşekkür edildi: 197 kez
Cinsiyet:
İletişim:
Ayın Yazarı

Flickr, Yeni Login Sistemini Tanıttı

#1

Mesaj gönderen Cag_a_taY » Çrş Mar 06, 2019 9:05 am


FlickrLogin.jpg
FlickrLogin.jpg (17.1 KiB)

Yahoo tarafından 2005 yılında satın alındıktan sonra Flickr, sahibinin onayına mahkum olan bir sisteme geçmişti, bu da tüm kullanıcıların Flickr kullanabilmeleri için Yahoo üyeliğini gerektiriyordu. Flickr, bu konunun üstesinden gelecek yeni login sistemini tanıttı ve kullanıcıları bu mahkumiyetten kurtardı.

Flickr, açıklamasında, bu login sisteminin, özellikle de SmugMug'a 2018 yılında yapılan satıştan beri, kullanıcılar tarafından sıklıkla talep edilen bir durum haline geldiğini belirttiği.

Flickr, blog yazısında, "Hemen işe koyulduk ve tüm kullanıcılarımıza, Yahoo üyeliği gerektirmeyen, güvenli ve teni bir login metodu üzerinde çalıştık. Artık, tüm kullanıcıları yeni login metodu ile tanıştırmanın zamanının geldiğini bildirmek isteriz." diye yazdı.

Flickr'ın login sayfası da, bu açıklama ile birlikte yeni görünümüne ulaşmış oldu.

FlickrYeniLogin.jpg
FlickrYeniLogin.jpg (21.45 KiB)

Bu değişiklik ile ilgili geçiş, zamanla tüm kullanıcılara ulaşacak. Sizin login ekranınız farklı ise meraklanmayın, bir süre sonra size de aynı ekran gözükmeye başlayacak.

Login ekranı değişikliğine kavuştuğunuzda ise, Flickr, sizi basit bir işleme tabi tutacak ve burada yeni bir e-posta adresi ve şifre belirlemenizi isteyecek. Bu e-posta ve şifre değişikliğini, 2016 yılında, 1 milyar hesabının hacklendiği duyurulduğunda Flickr üzerinden yapmış olsanız dahi, yine de bu ekranla, yine bir email ve şifre belirleme işlemine tabi tutulacaksanız.

Flickr'ın çok fazla kullanıcısı olduğundan, değişikliğin size ulaşması biraz zaman alabilir ama bir kaç hafta içerisinde tüm kullanıcıların yeni login sistemine sahip olması planlanmakta.


Başarı osuruk gibidir, sizin dışınızda herkesi rahatsız eder..

_nikon D750 BODY
_nikon 85mm f/1.8G LENS
_sigma 35MM F/1.4 ART LENS
_tamron 15-30MM F/2.8 VC LENS
_vanguard TRIPOD
_godox V860N FLAŞ
_dji PHANTOM 3 PROFESSIONAL DRONE / _dji OSMO GIMBLE CAMERA

Cevapla

“HABERLER” sayfasına dön