Aynasız Fotoğraf Makinelerinin Çelişkisi!!!

Fotoğrafçılık Hakkında Beyin Fırtınası Yapılan Başlıktır
Kullanıcı avatarı
Kesim Reyiz

Bu Üye f/5,6 Lens Gibidir....100-500 Arasındaki Mesajı İle Heyecan Yaratır!
Teşekkür etti: 6 kez
Aynasız Fotoğraf Makinelerinin Çelişkisi!!!

Mesaj gönderen Kesim Reyiz » Çrş Şub 27, 2019 8:01 am

ben de aynen öyleyim. hatta tek lens tek makine mottosu ile ufak çanta aldım o gün gideceğim yere göre tek lens seçip onunla dolaşıyorum, illa lens uyumsuzluğundna kaçırdığım şeyler oluyor ama bunu zırt pırt tak çıkart yaparken de kaçırabiliyorum zaten..
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Kesim Reyiz mesajı için:
koreli (Prş Şub 28, 2019 4:24 pm)
Değerlendirme: 12.5%

Kullanıcı avatarı
koreli

Teşekkür etti: 154 kez

Mesaj gönderen koreli » Prş Şub 28, 2019 4:37 pm

Kesim Reyiz yazdı:
Çrş Şub 27, 2019 8:01 am
ben deaynen öyleyim. hatta tek lens tek makine mottosu ile ufak çanta aldım o gün gideceğim yere göre tek lens seçip onunla dolaşıyorum, illa lens uyumsuzluğundna kaçırdığım şeyler oluyor ama bunu zırt pırt tak çıkart yaparken de kaçırabiliyorum zaten..
Aynen Kesim abi. Tüm çantayı doldurup gidince insan yoruluyor. Aynı zamanda sök tak yaparken toz kaçma riski de var sensöre yada lense. Sadece aynasıza geçerek çözülecek sorun değil bu. Çünkü aynasıza geçtim hafif diye tüm ekipman yanına alınırsa yine bir sürü ağırlık oluyor. Şimdi Çanakkale gezisi var katılabilirsem normalde tek makine gitmeyi düşünüyordum fakat muhtemelen iki makine gideceğim. bi geniş açı bir tele takıp gitmeyi planlıyorum. geniş açıyı manzara için, teleyi de beraber gittiğimiz kişilerin ve oradaki insanların portrelerini çekmek için kullanmayı planlıyorum. fakat bu özel bir durum. Yoksa tek gövde tek lens her türlü iş görüyor.
NeVeR SaY NeVeR

_nikon _tamron _fuji _bw _benro _giottos B)

“TARTIŞMA” sayfasına dön