Tripod tavsiyesi

Aklınıza Takılan Soruları Sorup, Cevaplarınıı Aldığınız Alan
AGAH

Bu Üye f/22 Lens Gibidir..Ne Yazık Ki Sadece 50'nin Altında Mesajı Vardır!
Teşekkür etti: 0
Tripod tavsiyesi

Mesaj gönderen AGAH » Cmt Nis 08, 2023 9:07 am

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım emo3 yarı profesyonel Fuji bir makinem var 26x zumlu, Media Mark'taki görevli bunun daha iyi olduğunu söyledi o yüzden aldım emo26 emo87

Makineyi P modunda yani profesyonel modda kullanıyorum ama gene de çok profesyonel çekmiyor, tripod almadım elimde çekiyorum M moduna mı almam gerekiyor? Araştırdım M modu manuel yani elle çekme moduymuş. Profesyonel modda çekmek için tripod mu almam lazım? Hangi tripodu tavsiye edersiniz? emo71

Kullanıcı avatarı
ÖzgüR

Bu Üye f/5,6 Lens Gibidir....100-500 Arasındaki Mesajı İle Heyecan Yaratır!
Teşekkür etti: 61 kez

Mesaj gönderen ÖzgüR » Pzr Nis 09, 2023 11:28 pm

Merhaba Agah bey. Aramıza hoş geldiniz . Öncelikle çok doğru bir seçim yapmışsınız. 26x zoomlu fujiler birçok profesyonel makineden daha iyidir. Konusunda uzman satış görevlileri sizi çok iyi yönlendirmiş. Bu makine ile Mars'tan arsa bakan arkadaşım var.

Özellikle büyük sensörlü olması çok büyük avantaj. 26x zoomda bile kalite kaybı yaşamazsınız. İso 200e kadar rahatlıkla çıkabilir ki çok yeterli bir seviyedir bu. Dediğiniz gibi P modu yani Profesyonel modda çekim yapabilmek için bir tripoda ihtiyacınız var. Örneğin ayı uzun pozlamak istediniz. Makineyi tripoda koyup 20 dakika deklanşöre basmanız gerekir. Tripod olmazsa kolunuz ağrıyacaktır çünkü 20 dakika öyle profesyonel bir makineyi tutamazsınız.

Son olarak sizin de dediğiniz gibi asıl keyif alacağınız mod M modu yani Elle modudur. Bu modda her şeye siz hükmedersiniz. Makine adeta sizin köleniz olmuştur. El ile makineyi istediğiniz yöne yönlendirerek harika çekimler yapabilirsiniz. Mesela sağa çevirirseniz sağı çeker , yukarı çevirirseniz yukarı. Makinenizi güzel günlerde kullanınız Agah bey. Unutmayın ki siz aklına koyduğunuz her şeyi başarırsınız çünkü sizin inanılmaz bir gücünüz var ve sevginiz de var .
_oly EPM2
_panasonic 100-300 F/4-5.6

Röhereyy

Kullanıcı avatarı
arifdagli

Teşekkür etti: 6 kez

Mesaj gönderen arifdagli » Pzt Nis 10, 2023 7:14 am

Merhabalar Aga. Aga diyorum çünkü kullanıcı adınız bence Aga H... yani H ile başlayan ve izleyicilerle paylaşmak istemediğiniz bir isminiz var. Hüsmen dahi olabilir çünkü bir Trakya aurası algıladım sizde.

Şimdi Media Markt konusunda ben çok kırgınım Aga. Çünkü 26X zoomlu makineleri kötü günler için saklayarak uzaylı istilasında silah amaçlı kullanmak amacıyla piyasadan toplatılması yönünde bir talimat yayınlanmasını sağlayan ekibin bir parçasıyım. Size o makineyi satan arkadaşın kimlik bilgilerini alabilirsem kendisine sitem dolu bir şeyler hazırladım.

Makinenize gelecek olursam P modunu yanlış yorumlamışsınız Aga Bey. P modu Peach (piç diye okunuyor) moddur yani şeftali modu olarak geçer üstün Türkçemizde. Tüylü meyveleri, sakallı insanları ve kılı uzun hayvanları çekme modudur, diğer çekimlerde gereksiz tüylenme yaşatabilir. Manuel modda ise cihazın kullanım kitapçığı devreye giriyor, oradaki talimatlara bağımlı şekilde cep telefonlarıyla yarışabilecek enfes kareler çekebilirsiniz. Orada bazı fotoğraflarda tripod istediği gibi bazı karelerde de çiğ ekmek hamuru, poke topu veya minare gölgesi gibi ekipmanlar gerekebiliyor. Çantanız büyük olsun.

Bu arada her şeye rağmen makinenizden memnun kalmazsanız ABD 51. Bölge’ye teslim edin, karşılığında iPhone 18 Pro Max 45 terotayt modeli size hediye edilecektir.
_sony A6000 - Nex-5N - Nex-5R
_sigma 30mm f1.4 _sony 18-55mm - 50mm f1.8 - 55-210mm

Kullanıcı avatarı
ÖzgüR

Teşekkür etti: 61 kez

Mesaj gönderen ÖzgüR » Pzt Nis 10, 2023 8:39 am

Ah Arif bey ne yazık ki yine teknolojiyi takip etmiyorsunuz anlaşılan. Nasa ile Nikon anlaşmasından haberiniz yok. Olası bir uzaylı istilasına karşı Nikon p1000 modeli olağanüstü 3000mm zoomlu makineler kullanılacak.

Ayrıca Iphonela da bir ortaklık düşünüyor Nasa. Olası bir Plütonlular saldırısına karşı , ıphone telefonların olağanüstü çekim gücünden faydalanmak istiyorlar. Gelecek olan ıphone 20 , 400 ışık yılı uzaklıktan net fotoğraflar alabiliyorke çünkü. Lütfen forumu güncel bilgilerle ışıklandıralım. Sensörünüze toz değmesin. İyi günler.
_oly EPM2
_panasonic 100-300 F/4-5.6

Röhereyy

“SORU-CEVAP” sayfasına dön