Olympus OMD EM1X geliyor.

Kullanıcı avatarı
ÖzgüR

Bu Üye f/5,6 Lens Gibidir....100-500 Arasındaki Mesajı İle Heyecan Yaratır!
Teşekkür etti: 61 kez
Olympus OMD EM1X geliyor.

Mesaj gönderen ÖzgüR » Cmt Oca 12, 2019 9:38 am

Sahne ışığı gibi değil bizimki de morlu yeşilli ışıklar. Yazmıştım daha önce, Erdal Beşikçioğlu bir delinin hatıra defterini oynadı burada. Adam gogolun oyununu oynuyor, 2 saat kendi kendine konuşuyor suratında disko topu sürekli 😂 oyun sonu bu ışıklar var ya dedi,bunlar ışık değil çöp dedi 😂 Çorluya her daim bekleriz kardeşim. Havalar azıcık toparlasın atlası da alım gelin. Köyde bir mangal, makine lens mıncıklamaca çay kahve bira 😊
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti ÖzgüR mesajı için:
koreli (Sal Oca 29, 2019 7:54 am)
Değerlendirme: 12.5%

_oly EPM2
_panasonic 100-300 F/4-5.6

Röhereyy

Kullanıcı avatarı
koreli

Teşekkür etti: 154 kez

Mesaj gönderen koreli » Sal Oca 29, 2019 7:54 am

ÖzgüR yazdı:
Cmt Oca 12, 2019 9:38 am
Sahne ışığı gibi değil bizimki de morlu yeşilli ışıklar. Yazmıştım daha önce, Erdal Beşikçioğlu bir delinin hatıra defterini oynadı burada. Adam gogolun oyununu oynuyor, 2 saat kendi kendine konuşuyor suratında disko topu sürekli 😂 oyun sonu bu ışıklar var ya dedi,bunlar ışık değil çöp dedi 😂 Çorluya her daim bekleriz kardeşim. Havalar azıcık toparlasın atlası da alım gelin. Köyde bir mangal, makine lens mıncıklamaca çay kahve bira 😊
@ÖzgüR abi çay kahve bira dedin ya, birayla kahve yapmak geldi aklıma. Denemek lazım nasıl olur acaba??? emo88 emo87
NeVeR SaY NeVeR

_nikon _tamron _fuji _bw _benro _giottos B)

Kullanıcı avatarı
Cag_a_taY

Bu Üye f/3,5 Lens Gibidir....500-1000 Arası Mesajı İle Düşman Çatlatır!
Teşekkür etti: 192 kez

Mesaj gönderen Cag_a_taY » Sal Oca 29, 2019 7:58 am

ÖzgüR yazdı:
Cmt Oca 12, 2019 9:38 am
Offf valla süper olur...En kısa zamanda inşallah emo71
Başarı osuruk gibidir, sizin dışınızda herkesi rahatsız eder..

_sony A7IV Body
_sigma 85mm f/1.4 DG DN Lens
_sigma 35mm F/1.4 DG Lens
_sigma 24-70mm F/2.8 DG DN Lens
_godox V1 FLAŞ
_dji RSC 2 Gimbal
_vanguard TRIPOD

Kullanıcı avatarı
StreetParrot

Teşekkür etti: 122 kez

Mesaj gönderen StreetParrot » Cmt Şub 02, 2019 9:41 am

Türkçe olarak bana göre en tarafsız en ve iyi inceleme yapan Ertan üstad çok güzel bir incele yayınladı.
Çok övmüş gidip Olympus OMD EM1X alasım geldi iyi ki o kadar para yok emo20
http://halkboyleistiyor.com/wp/?p=8267
Obsesif-Depresif-Pentaxian emo26

Kullanıcı avatarı
ÖzgüR

Mesaj gönderen ÖzgüR » Cmt Şub 02, 2019 10:17 am

StreetParrot yazdı:
Cmt Şub 02, 2019 9:41 am
Türkçe olarak bana göre en tarafsız en ve iyi inceleme yapan Ertan üstad çok güzel bir incele yayınladı.
Çok övmüş gidip Olympus OMD EM1X alasım geldi iyi ki o kadar para yok emo20
http://halkboyleistiyor.com/wp/?p=8267
Süper inceleme olmuş. Trollere nasıl da laf çakmış. Ahhh ahhh ben de az çekmedim o trollerden. Anlatmaktan dilimde tüy bitti ama hala güdük sensör deyip durdular 😂 Full frame aşkı almış başını gitmiş maalesef. Sensörleri yanlarına alıp yatıyorlar diye düşünüyorum 😂 m43 sistemdeki artıları saysak kocaman yazı yazmak gerekir ama ben yoruldum anlatmaktan. Lafım meclisten içeri 😂😂😂
StreetParrot (Cmt Şub 02, 2019 10:38 am)
_oly EPM2

Röhereyy

Kullanıcı avatarı
StreetParrot

Teşekkür etti: 122 kez

Mesaj gönderen StreetParrot » Cmt Şub 02, 2019 5:02 pm

Pentax kullanıcıları çok fanatikti. Makine ve lenslerine asla laf söyletmezlerdi ama kullandığı markayı sahiplenme, başka makine ve lens kullanmadığı için yapılan yorumlardı. Samimi bir sahiplenmeydi. Yazıda bahsedilen ve benimde çok sinir olduğum tipler para alıp inceleme yapanlar. Geçen birine denk geldim Canikon'un son çıkan tam karelerini inceliyor şöyle bir cümle kurdu "açıkçası bu saatten sonra sony varken başka marka fotoğraf makinesine bakmam" bende hafiften bir küfür edip kapattım. Bir ara Fujifilm'in satış görevlileri teknoloji mağazalarında insanlara yalan yanlış bilgi vererek 30-40X optik zoomlu makinelere yönlendirirlerdi bu yüzden çok itici olmuşları. Sonra Fujifilm aynasızla ve özellikle Fujiflm Türkiye müdürü Mustafa beyin çabalarıyla iticilikten kurtuldu. Şu an Sony iticilik koltuğuna oturdu bakalım Canikon tam kare aynasız pazarına ağırlık verince ne olacak.
Olympus yaygınlaşsa 2 ele düşse zibil gibi 2. eli olsa ucuza Olympus OMD EM1X ile Olympus 150-400mm F:4 alıp kuş kelebek çeksek emo20
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti StreetParrot mesajı için:
ÖzgüR (Pzr Şub 03, 2019 7:54 am)
Obsesif-Depresif-Pentaxian emo26

Kullanıcı avatarı
ÖzgüR

Mesaj gönderen ÖzgüR » Pzr Şub 03, 2019 7:54 am

İşin teknik yönüne bakarsak gidip orta format alırız.En çok detayı o veriyor lakin iş öyle olmuyor. Bugüne kadar epey makine kullandım.Olympus epm1 mini ile başladım diyebilirim.O makineyi çok sevmiştim mesela.2012 gibiydi sanırım.Gayet yeterliydi benim için.Sonra Fuji Xpro1 kullandım.Eşekten inip ata binmiş gibi oldum :) İmaj kalitesi,renkleri fevkaladeydi.Kötü netliyordu ağırdı ama olsundu :) Peki hani epm1 mini yetiyordu bana :) Öyle olmuyor dediğim gibi.İnsan hep daha iyisini istiyor.Sonra 2014 de gittim 5D mark3 aldım :) Fotoğrafçılık yapmak istediğim için yaptım bunu.Bir sürü pahalı lensle beraber. Attan inip arabaya geçmiş gibi oldum :) Uzun seneler kullandım.Birçok iyi kalite lens kullandım.Dış çekim,iç çekim her türlü bindim tepesine :) Makineye hiçbir şey diyemem,Allah çarpar adamı.Dinamik aralık kötüydü tek sıkıntı buydu. Zaman içinde,tecrübe kazandıkça da anladım ki çok gereksiz bu makine.Bu kadar ağırlığı taşımak zaten eziyet.Bu arada hobi çekimleri için Fuji XT1'im var.Çok memnunum :) Dedim XT1 seti satayım Sony A7II alayım.Dinamik aralık uçmuş,makine küçük,lensler fevkalade.Aldım makineyi başladım çekmeye.Evet dinamik aralık iyi lensler keskin filan ama keyif alamıyorum.İşte sony tecrübesiyle ampul yandı kafamda.Benim için keyif almak önemli.Zaten teknoloji uçmuş gitmiş.Artık her makine gayet iyi fotoğraf veriyor.Arkaplan daha az gebersin çok da önemli değil, varsın isoya daha az abanalım.Zaten iso 6400e filan nerede ihtiyacımız oluyor diyerek,ilk sevdam olympusa döndüm.İyi ki de dönmüşüm.Teknik kısmı saymıyorum.Onu çıkarınca şimdiye kadar kullanmaktan en keyif aldığım makine.Kıssadan hisse, belli bir seviyeye geldikten sonra,göz geliştikten,kompozisyonu bildikten,ışığı kullanmayı öğrendikten sonra, sensör büyükmüş,dinamik aralık şöyleymiş,aman arka plan uçmuş gitmişlerin önemi kalmıyor pek.Önemli olan keyif almak oluyor.Şimdi bana xpro1 ya da epm1 mini versinler onlarla da çekerim hiç sorun değil.Belli bir süre, son ürün olan fotoğraftan ziyade ekipman fetişizmi yaşıyor insan.O süreden sonra oturuyor herşey.Ben artık keşke şunum olsa bunum olsa demiyorum.Pentaxı da olympusu harcamayayım diye aldım ki o da gayet keyif verdi.Olay bu aslında benim için.O yüzden hobi ile uğraşan insan için olympus,fuji vb. yeter de artar diyorum :)
koreli (Sal Şub 05, 2019 12:41 pm)
_oly EPM2

Röhereyy

Kullanıcı avatarı
ÖzgüR

Mesaj gönderen ÖzgüR » Çrş Şub 27, 2019 7:18 am

Tony Northup Em1x'i çok fena gömmüş. Gitmiş sony A7R III'le karşılaştırmış. Bir iki özelliğine iyi demiş eksik olmasın. Elmalarla armutları ayıramamış ne yazık ki. Eyyyyy Norton :)

_oly EPM2

Röhereyy

ciddibiri

Bu Üye f/22 Lens Gibidir..Ne Yazık Ki Sadece 50'nin Altında Mesajı Vardır!
Bu Üye f/22 Lens Gibidir..Ne Yazık Ki Sadece 50'nin Altında Mesajı Vardır!
Teşekkür etti: 15 kez

Mesaj gönderen ciddibiri » Prş Mar 21, 2019 5:02 pm

Buralarda foto eklemenin kodu ne oluyor ? [köeşi parantez içinde img yad image olmuyor mu ne ? phpBB imiş forum altyapısı da hayret, şey flickr'dan direk kodu alıp kodum mu mesajda çıkardı fotolar burada olmuyor o iş.

Şu mesajımı yazarken sağ tarafta gördüğüm duygu ifadeleri şekillerinin altında [-i m g-] KAPALI yazıyor. Herhalde ondan...

Kullanıcı avatarı
Cag_a_taY

Teşekkür etti: 192 kez

Mesaj gönderen Cag_a_taY » Cum Mar 22, 2019 1:10 pm

ciddibiri yazdı:
Prş Mar 21, 2019 5:02 pm
Buralarda foto eklemenin kodu ne oluyor ? [köeşi parantez içinde img yad image olmuyor mu ne ? phpBB imiş forum altyapısı da hayret, şey flickr'dan direk kodu alıp kodum mu mesajda çıkardı fotolar burada olmuyor o iş.

Şu mesajımı yazarken sağ tarafta gördüğüm duygu ifadeleri şekillerinin altında [-i m g-] KAPALI yazıyor. Herhalde ondan...
Sitede reklam alıyoruz ya @ciddibiri; Adsense, ne yazık ki Flickr'dan direkt paylaşıma sıkıntı çıkartıyor. Buraya fotoğraf atmanın basit yolu, fotoğrafları tutup, bu yazı yazdığın alana çekip bırakmak. Sonra alt taraftan Dosya ekleri kısmından, istediğin fotoğrafları "satıriçi ekle" seçeneği ile yazına eklemen.

Yalnız fotoğrafların boyutu 350kb'den küçük olmalı ve en uzun kenarı en fazla 1000px olmalı.
Başarı osuruk gibidir, sizin dışınızda herkesi rahatsız eder..

_sony A7IV Body
_sigma 85mm f/1.4 DG DN Lens
_sigma 35mm F/1.4 DG Lens
_sigma 24-70mm F/2.8 DG DN Lens
_godox V1 FLAŞ
_dji RSC 2 Gimbal
_vanguard TRIPOD

“OLYMPUS” sayfasına dön