Alper Karasuer

Yeni Üye Olduysanız, İlk Mesajınız İçin Sizi Buraya Alalım
Kullanıcı avatarı
Alper

Bu Üye f/22 Lens Gibidir..Ne Yazık Ki Sadece 50'nin Altında Mesajı Vardır!
Bu Üye f/22 Lens Gibidir..Ne Yazık Ki Sadece 50'nin Altında Mesajı Vardır!
Teşekkür etti: 0
Alper Karasuer

Mesaj gönderen Alper » Çrş May 22, 2019 11:30 am

Merhaba ismim Alper, 21 yaşındayım. Mesleğim öğrencilik ve uzun bir süre daha öyle olacak gibi görünüyor :). Aslen İstanbulluyum ancak son 3 senedir okul sebebiyle Ankara'da yaşıyorum. İlk foruma epey uzun bir süre önce üye olmuştum ve çok faydalı bilgiler edindim fakat daha sonralarda fotoğrafa ve foruma çok uzak kaldım. Şu sıralar tekrar fotoğrafla ilgilenmeye çalışıyorum. Aynı ortamı burada da görmek çok güzel, umarım bu sefer ara vermeden devam ettirebilirim. Herkese tekrardan merhaba.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Alper mesajı için:
Cag_a_taY (Prş May 23, 2019 5:39 am)
Değerlendirme: 12.5%

Kullanıcı avatarı
AliZafer

Bu Üye f/5,6 Lens Gibidir....100-500 Arasındaki Mesajı İle Heyecan Yaratır!
Teşekkür etti: 277 kez

Mesaj gönderen AliZafer » Çrş May 22, 2019 9:19 pm

Hoş geldin @Alper, genç bir arkadaşımızmışsın. Fotoğrafla bir defa ilgilenen bir kişi kimi zaman uzaklaşsa da tekrar tekrar geri dönebiliyor, sende de bu durum olmuş :) artık bırakmazsın büyük ihtimal :)
Makineler:
_nikon Z 6II
_nikon D750

Lensler:
_nikon 16-35mm F/4G
_nikon 35mm F/1.8G
_nikon 50mm F/1.4G
_nikon 85mm F/2
_sigma 105mm F/2.8
_tamron 100-400mm F/4.5-6.3

AliZafer - Flickr

Kullanıcı avatarı
ÖzgüR

Teşekkür etti: 61 kez

Mesaj gönderen ÖzgüR » Prş May 23, 2019 4:42 am

Merhabalar. Hoşgeldiniz. Fototoğrafa ilgi duyuyorsanız öğrencilik bulunmaz nimettir. Bir sürü modeliniz olur. Daha sonrasında iş hayatı,koşuşturmacalar vs... gibi şeylerden dolayı yeterince zaman ayıramaz olur insan. Bende Ankara'lıyım. Çok fazla imkan yoktur maalesef fotoğraf konusu olarak. Kale civarlarından güzel sokak fotoğrafları çıkabilir, etkinliklerden konserlerden de güzel kareler çıkabilir. Umarım fotoğrafa olan ilginiz devam eder :)
_oly EPM2
_panasonic 100-300 F/4-5.6

Röhereyy

Kullanıcı avatarı
Cag_a_taY

Bu Üye f/3,5 Lens Gibidir....500-1000 Arası Mesajı İle Düşman Çatlatır!
Bu Üye f/3,5 Lens Gibidir....500-1000 Arası Mesajı İle Düşman Çatlatır!
Teşekkür etti: 192 kez

Mesaj gönderen Cag_a_taY » Prş May 23, 2019 5:42 am

Alper yazdı:
Çrş May 22, 2019 11:30 am
Merhaba ismim Alper, 21 yaşındayım. Mesleğim öğrencilik ve uzun bir süre daha öyle olacak gibi görünüyor :). Aslen İstanbulluyum ancak son 3 senedir okul sebebiyle Ankara'da yaşıyorum. İlk foruma epey uzun bir süre önce üye olmuştum ve çok faydalı bilgiler edindim fakat daha sonralarda fotoğrafa ve foruma çok uzak kaldım. Şu sıralar tekrar fotoğrafla ilgilenmeye çalışıyorum. Aynı ortamı burada da görmek çok güzel, umarım bu sefer ara vermeden devam ettirebilirim. Herkese tekrardan merhaba.
Alper hoşgeldin. Fotoğraf ile ilgili sana tavsiyem, çekmekten büyük zevk aldığın konuların üzerine eğilmen. Yani portre çekmeyi seviyorsan, internette güzel portre fotoğraflarına bakarak kendini gaza getirmen mümkün. Kozmopolit şehirlerde sokak ve portre fotoğrafçılığı yapmak daha kolay oluyor. Kırk yılda bir doğaya kaçabiliyorsan, manzara, doğa ve makro fotoğrafçılığı konusunda kendini geliştirebilmek için yeteri kadar fotoğraf çekme imkanı bulamayacaksındır. @AliZafer arkadaşımızın da dediği gibi, kopmalar olur...aynı şekilde geri dönmeler de olur. Öte yandan @ÖzgüR arkadaşımızın söylediği de çok doğru. Zaman meselesi. Şimdi hazır öğrenciyken, daha fazla zaman ayırma durumun olacaktır. Bugününde derslerin vs vardır ama şimdiden yoğunluğun arasında fotoğrafa zaman ayırmak için doğru planlama yapmayı öğrenirsen, yarın öbür gün, iş, evlilik koşuşturmacaları içinde de kendine zaman ayırman mümkün olabilir.

İyi forumlar diliyorum. Umarım gezilerimize de katılım sağlayabilirsin :j emo5
Başarı osuruk gibidir, sizin dışınızda herkesi rahatsız eder..

_sony A7IV Body
_sigma 85mm f/1.4 DG DN Lens
_sigma 35mm F/1.4 DG Lens
_sigma 24-70mm F/2.8 DG DN Lens
_godox V1 FLAŞ
_dji RSC 2 Gimbal
_vanguard TRIPOD

“KENDİNİZİ TANITIN” sayfasına dön