Buralar kizisacak!

Fotoğrafçılık Hakkında Beyin Fırtınası Yapılan Başlıktır
Kullanıcı avatarı
Cankat

Bu Üye f/8 Lens Gibidir..50-100 Arası Mesajı İle Gelecek Vaat Eder!
Bu Üye f/8 Lens Gibidir..50-100 Arası Mesajı İle Gelecek Vaat Eder!
Teşekkür etti: 10 kez

Buralar kizisacak!

Mesaj gönderen Cankat » Pzr Haz 14, 2020 6:40 pm

Foruma biraz hareket gelse diye düsünürken aklima böyle bir baslik acmak geldi sevgili ahali. Özetle söyle bir düsünce icindeyim. Hepinizin bildigi gibi günlük olarak kullandigimiz cihazlar inanilmaz bir gelisim icindeler ve cok hizli demode hale geliyorlar. Bunun etkilerini fotograf üretme asamasinda da görüyoruz. Gectigimiz yila kadar mobil cihazlarla fotograf cekmeye karsiydim ve de bu cihazlarin bir takim teknik kisitlamalar nedeniyle kameralari yakalamasini pek mümkün görmüyordum ama son zamanlarda cikan ürünler hic de hafife alinacak cinsten meretler degiller gibi görünüyor. Hala isyanim var ama bir yandan da sagladiklari kolayliklari görmezden gelemiyorum. Uzun zamandir gerek yogunluktan gerekse de ekipmanin kallavi yapisindan ötürü cok cekim yapmiyordum. Biraz hareketlilik gelir umuduyla cok da aman aman telefon meraklisi biri olmasam da, biraz da bu konunun üzerine egilmek icin gecen gün Huawei P30 Pro siparisi verdim. Daha elime gecmedi hatta stokta sorun olmus sanirim biraz gec gelecek ama gelmesi ile birlikte biraz da projemsi calismak icin yakin cevredeki yerlerde hem makine ile hem de telefon ile benzer cekimler yapip, fotograf basarimi, kullanim kolayligi ve kullanim hissi gibi degerlendirmeleri de yapacagim. Amacim düz mantik kapistirma yapmak degil elbet ama 2020 yili itibariyle ati alan üsküdari gecti mi yoksa tursucuklarin(hatta tursucuk kapaklari diyelim baskalarina ayip olmasin) daha cok ekmek yemesi mi lazim bunu görebilmek. Arkadas gelince yavastan baslarim. Isteyenler de tabi ki katilabilir. Illa belirttigim mantikta olmak zorunda da degil sadece telefonlariniz ile de cekim yapip koyabilirsiniz(yada cektiginiz görece yakin dönem fotograflari). Zaten bu kadar gözü laser tarayicidan hallice insan arasinda delik desik olmadan ortalama üstü not almayi basarabilirlerse bir tur "Wind of Change" dinler akabinde kameralari satiliga koyariz... Saka tabi :,)
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Cankat mesajı için:
AliZafer (Pzr Haz 14, 2020 9:37 pm) • jantymans (Pzt Haz 15, 2020 10:42 am) • StreetParrot (Pzt Haz 15, 2020 6:25 pm)
Değerlendirme: 37.5%

Part Time Mimar, Full Time Fotografci, VizördenBak Canon Elçisi, "The Last of the Aynalılar" emo26

Makine: _canon2 5D Mark III
Lensler: _tamron _canon _samyang
Flaş ve Stüdyo Sistemi: _godox
Tripod: _rollei

Kullanıcı avatarı
jantymans

Bu Üye f/22 Lens Gibidir..Ne Yazık Ki Sadece 50'nin Altında Mesajı Vardır!
Bu Üye f/22 Lens Gibidir..Ne Yazık Ki Sadece 50'nin Altında Mesajı Vardır!
Teşekkür etti: 87 kez

Mesaj gönderen jantymans » Pzt Haz 15, 2020 10:49 am

Ben iki arada bir derede kalan modelim. Fotoğraf çekmek için turşucuklar çok ama çok güzel atılımlar yaptılar. Olympus olsun sony olsun lumnix olsun hem video çekmekte hem fotoğraf için bulunmaz nimet oldular. Dslr büyük ebatlarıyla taşınılabilirlikten iyice uzaklaştı. Sokakta veya kısaca dışarda görünmeden fotoğraf ve video için turşucuk taraftarıyım. Hem teknolojik olarak üstünler hemde çok masraflı aletler değiller:) Yeni çıkan Sony VZ1 modelini almak istiyorum. Ayrıca sony rx100 m3 kullandım. Bana çok başarılı geldiler. Viva TURŞUCUK :)
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti jantymans mesajı için:
StreetParrot (Pzt Haz 15, 2020 6:25 pm)
Değerlendirme: 12.5%
An'ı yakala ANI olsun

“TARTIŞMA” sayfasına dön